تبلیغات
پرتقالی
نویسندگان
مترجم سایت

  http://aks98.com/images/33ubjuy8mcr60twzrxpm.jpg

مسعود اوزیل بازیكن تركیه اصل تیم ملی آلمان و باشگاه رئال مادرید در 15 اكتبر 1988 در گلزن گیرشن واقع در آلمان غربی متولد شد. وی 182 سانتی متر قامت دارد و از سال 2006 كار خود رو از جوانان آلمان شروع كرد. در سال 2007 در رده زیر 21 سال ژرمن ها بازی كرد.
در جام جهانی 2010 آفریقای جنوبی در سه بازی تیم آلمان بازی کرد و در بازی با غنا از لبه محوطه ۱۸ قدم یک گل به ثمر رساند.
اوزیل سرانجام با انعقاد قراردادی به ارزش 15 میلیون یورو از وردربرمن به تیم فوتبال رئال مادرید اسپانیا پیوست. مسوت اوزیل پس از پیوستن به رئال مادرید گفت:« امروز به رویای کودکی ام رسیدم.»
به گزراش مارکا مسوت اوزیل پس از امضای قرار داد با رئال مادرید گفت:«از این که مدت طولانی طی شد تا به رئال مادرید ملحق شوم متاسفم و از مردم مادرید عذرخواهی می‌کنم. مشکل مالی از ابتدا نیز وجود نداشت و مقامات وردربرمن آلمان با هواداران خود صادقانه رفتار نمی کردند.»
اوزیل در ادامه با بیان اینکه به رئال پیوسته است خوشحال است می گوید:« از این که به رئال مادرید اسپانیا پیوسته ام بسیار خوشحالم و اطمینان دارم که فصل جدید را با قدرت تمام آغاز خواهیم کرد. زندگی شخصی
او در حال حاضر با آنا ماریا لاگربلوم خواهر سارا کونور که مطابق اعتقادات او در ژوئن ۲۰۱۰ به اسلام گرویده است نامزد شده است.
بازیکن مسلمان تیم ملی فوتبال آلمان توجه عمیقی به گرفتن روزه در ماه مبارک رمضان دارد.
به گزارش برمنر سایتونگ ، مسوت اوزیل از زمانی که به سن شرعی رسیده، آنگونه که خود عنوان می کند، به گرفتن روزه مبادرت کرده است.
این بازیکن 21 ساله ترک تبار که در خاک آلمان به دنیا آمده است، در جام جهانی آفریقای جنوبی درخشید و بسیار مطرح شد. وی پس از این پیکار ها، همواره مورد توجه تیم های بزرگی مانند بارسلونا، رئال مادرید، منچستریونایتد و چلسی بوده است.
اوزیل عنوان کرد:تاکنون تا آنجایی که امکان داشته، روزه هایم را گرفته ام. اگر در مسافرت به سر برده ام نیز قضای آن را به جای آورده ام. البته الان از این لحاظ با دشواری روبرو شده ام.
با توجه به اینکه در فصل آماده سازی قبل از شروع فصل قرار داریم و روزی دو جلسه صبح و عصر تمرین می کنیم، در عمل امکان گرفتن روزه خیلی سخت است. با این حال، به گرفتن قضای روزه هایم پس از این دوره اقدام می کنم.

مسعود اوزیل ، بازیکن دورگه آلمانی – ترکیه ای ، تصمیم گرفت که ملیت ژرمن را برای خود انتخاب کند و حالا برای تکمیل خط هافبک رئال مادرید به هموطنش ، سامی خدیرا ملحق شده است . اوزیل که مسی “مانیشافت” لقب گرفته ، پای چپ خلاقی دارد و با سبک بازی فرز و چابک خود می تواند حریفان را مبهوت خود سازد . او خود را در بوندسلیگا و علی الخصوص جام جهانی به جهان شناساند . اوزیل ۲۱ ساله ، با توجه به غیبت بالاک در جام جهانی ، طراح اصلی تیم ملی آلمان در جام جهانی بود و در تیم ملی کشورش ، با یک سبک بازی فوق العاده به مقام سومی جهان رسید . تکنیک او جان تازه ای به فوتبال ماشینی آلمان بخشید و البته باید شهرت خود را مدیون یواخیم لوو ، تئوریسین متبحر آلمانی باشد .
مسعود اوزیل ، در سال ۱۹۸۸ در گلزن کرشن ، شهری که رائول گونزالس در آن بازی می کند متولد شد ، والدینش مهاجرانی از دورک ، در استان زونگولداک ترکیه بودند . اجداد او در دهه ۶۰ به آلمان آمدند چرا که در آن زمان ، کشور آلمان ، احتیاج به کارگران خارجی داشت . دو نسل بعد ، مسعود در بولمک رشد یافت و پدرش مصطفی نیز در کارخانه سنگ مرمر کار می کرد . مادرش ،گلی زار اهل تونس بود و فرزندان این زوج هم مطلع ، نسه ، دویگو و مسعود بودند که آخری فقط یک رویا داشت : تبدیل شدن به زیدان .
تفریح اول او پس از فوتبال ، خواندن قران است و پس از آن گوش دادن به آهنگهای رپ که آن را در تضاد با دینش اسلام نمی داند . او با جان دلای ، رپر معروف رفاقت دیرینه ای دارد .
در ماه های گذشته شایعه پردازان به خاطر رابطه اش با خواهر خواننده معروف سارا کونور ، او را زیاد مورد توجه قرار می دادند اما آخرین با آنا ماریا لاگربلوم دوست شده است که به تازگی با یک بچه هشت ساله از پکا لاگربلوم طلاق گرفته است . آنا ماریا که سابقه دوستی با لودویچ مگنین ، بازیکن دیگر را هم دارد ، از اواخر ۲۰۰۹ با اوزیل دوست شده و رابطه این دو آن قدر عمیق است که آنا ماریا به اسلام گرویده و حتی نامش را به ملک (به معنی فرشته) تغییر داده است . قرار بود که پس از جام جهانی با همدیگر ازدواج کنند اما آنا ماریا فعلا در گیر و دار مسائل طلاقش به سر می برد .
بخش عمده ای از زندگی او در سالهای اخیر متعلق به وردربرمن بوده است . جایی که در آن جا به موفقیتهای زیادی دست یافت . البته راه درازی تا رسیدن به اوج پیش رو داشت . اولین تیم او وستفالیا ۰۴ بود که تیمی محلی در منطقه شالکه است ، پس از آن به تیم شالکه ۰۴ ملحق شد . اولین بازیش برای این تیم را در ۱۷ سالگی انجام داد و به یکی از پدیده های تیمش مبدل شد . در دومین فصل مورد اعتماد اسلومکا ، مربی جدید تیم قرار نداشت . پدر اوزیل از این وضعیت خسته شد پس از رد پیشنهاد تمدید قرارداد یک میلیون یورویی توسط شالکه ، پسرش را راهی وردربرمنی کرد که به دنبال جانشینی برای دیگو بود . بازیکن برزیلی به یووه رفت و اوزیل با ۴٫۵ میلیون یورو به وردربرمن رفت تا ناجی این تیم باشد .
درخشش او در تیم زیر ۲۱ سال آلمان و همین طور وردربرمن نگاه یواخیم لوو را به او جلب کرد تا در غیاب بالاک در جام جهانی به این جوان ۲۱ ساله بازی دهد و البته خوب هم جواب داد .
اسطوره ی اوزیل ، زیدان است و حالا باید دید که آیا او می تواند زیدانی دیگر در رئال مادرید باشد یا خیر …

http://news.dawn.com/wps/wcm/connect/21d3670043a0319cbac2beaa214d0cad/mesut-ozil-afp608.jpg?MOD=AJPERES

http://www.oleole.com/media/main/images/member_photos/group1/subgrp375/mesutozil_135457.jpg

http://www.eoman.almdares.net/up/124731/1252390205.jpg

http://parsiansport.com/uploads/posts/1289902476.jpg

http://www.inn.ir/iran_media/image/2010/06/812780610_orig.jpg

http://aks98.com/images/33ubjuy8mcr60twzrxpm.jpg

http://www.starflash.de/imgs/283961_2284718414.jpg

http://www.oleole.com/media/main/images/member_photos/group1/subgrp388/mesutozil_300289.jpg


در مورد درخشش مسعود اوزیل پدیده جدید آلمان مطالب زیادی نقل می شود، کسی که بر مصیبت شخصی غلبه کرد و با نمایش خیره کننده خود مقابل انگلیس، موجبات حذف این تیم را فراهم آورد.

در حالی که تنها دو روز از درگذشت مادربزرگش می گذشت اوزیل 21 ساله اعلام کرد آماده است به رویایش در زمینه پیوستن به ستارگان بازی ها جامه عمل بپوشاند و به نظر می رسد این رویا ممکن است حتی زودتر از آنچه تصور می کرد، به حقیقت بپیوندند. اوزیل که یک سال پیش نقش عمده ای در قهرمانی آلمان در مسابقات زیر 21 سال اروپا ایفا کرد، مانند یک استعداد ناب جهانی در میان مردان بزرگ است . او در حالی که برای مصاف با آرژانتین آماده می شود تمایل خود را برای تبدیل شدن به یکی از بزرگان فوتبال پنهان نمی کند. او می گوید:" رویاهای من مثل سایر بچه هاست و آن این است که بهترین فوتبالیست جهان باشم. من تنها 21 سال دارم و باید برای چنین آرزوی بزرگی مدتی صبر کنم اما من تا به حال مقابل بسیاری از بازیکنان بزرگ جهان بازی کرده ام و از این مبارزه لذت می برم."

" وقتی برای مردم این کشور بازی می کنید اهمیتی ندارد مقابل لیونل مسی و آرژانتین هستید یا کاکا و برزیل. چون آلمان در تورنمنت های مهم رکورد بسیار خوبی دارد بنابراین سطح آرزوهای ما خیلی بالاست، حتی اگر تیم ما هنوز تحت تعلیم باشد."

"احترام گذاشتن خوب است ولی ترس بد است و ما احساس می کنیم از هیچ تیمی نمی ترسیم. بر خلاف جوانیمان همگی بر این باوریم که می توانیم بهترین باشیم و همه در آلمان توقع دارند تحت هر شرایطی تیمشان را در مراحل حساس جام جهانی ببینند. ما باید انتظار مردم را برآورده کنیم."

"انگلیس همیشه آزمون بزرگی برای ما محسوب می شده اما هیچ کس نمی تواند در مورد اینکه ما شایسته پیروزی در آن بازی بودیم بحث کند. پس از حادثه ای که برای مادربزرگم پیش آمد در شرایط حساسی قرار گرفتم. موقعیت آسانی نبود ولی جام جهانی این شانس را به من می دهد تا مایه غرور خانواده ام شوم."

هنوز یک سال از قرارداد ستاره وردربرمن باقی مانده و پس از درخشش در جام جهانی حدود 25 میلیون یورو قیمت گذاری شده است ولی او می گوید:" اهمیت این جام جهانی برای آینده ام موضوع مهمی نیست."

"یک بار گفتم دوست دارم روزی برای بارسلونا بازی کنم و روزنامه نگاران اغلب در این مورد از من سوال می کنند ولی من فقط می خواهم وقتی آماده بودم به باشگاه های بزرگ فکر کنم. دیگران می توانند در مورد زمان آن تصمیم بگیرند . در حال حاضر فقط به بازی با آرژانتین فکر می کنم . بازی برابر مسی فوق العاده است."

اوزیل که زین الدین زیدان اسطوره نوجوانی اش بوده، توسط برخی نویسندگان با دیه گو مارادونا مورد مقایسه قرار گرفته است. البته در تابستانی که او به یکی از شکارهای ارزشمند تیم های اروپایی تبدیل شده است، چنین مقایسه های بزرگی چندان بعید به نظر نمی رسد.

در حالی که بار انتظارات بالا بر شانه های او سنگینی می کند، اوزیل اعتقاد دارد تغییر فلسفه در سطح اول فوتبال آلمان به او اجازه داده در این جام جهانی تاثیر گذار ظاهر شود. "تیمی که تابستان گذشته قهرمان زیر 21 سال شد، خوش شانس است که در این دوران حضور دارد زیرا بازیکنان جوان هرگز فرصتی که به ما داده شده را به دست نیاوردند و این در حالی است که ما تجربه زیادی نداریم."

"در گذشته تیم ملی آلمان همیشه پر از بازیکنان باتجربه بوده، فاتحانی که سال ها در باشگاه هایشان عملکرد خوبی داشته اند و به این علت است که تیم تمایل داشته در تورنمنت های بزرگ عملکرد قابل قبولی از خود به جا بگذارد."

"حالا شرایط تغییر کرده است . مردم اعتقاد دارند بازیکنان جوان به شکل صحیحی آموزش دیده اند و کمی قابل اعتمادتر هستند و فکر می کنند که ما می توانیم فشار را تحمل کنیم . حضور در یک دوره جدید، خبر خوب این جام جهانی برای ماست."

" برخی باشگاه های آلمانی مجبور به پیدا کردن بازیکنان جدید شده اند، چون شرایط مالی قوی ندارند. در نتیجه فرصت هایی نصیب بازیکنان می شود تا پتانسیل خود را برای بازی در باشگاه های بزرگ بوندس لیگا به نمایش بگذارند."

" این امر می تواند به تیم ملی کمک کند. اگرچه چون بسیار جوان هستیم، نمی توانیم به نمایش این تیم در جام جهانی اطمینان داشته باشیم ولی می توانید احساس کنید تیم بعدی و بزرگ آلمان می تواند از دل این بازیکنان بیرون بیاید."

رویارویی روز شنبه مقابل تیم ملی آرژانتین در کیپ تاون می تواند به منزله گامی به جلو برای اوزیل و یارانش تلقی شود و به نظر می رسد آینده ای روشن پیش روی این هافبک جوان باشد. در تابستانی که امثال تیه ری آنری، فرانک ریبری، فابیو کاناوارو و وین رونی از مسابقات کنار رفتند و درخششی نداشتند ،چند چهره جدید باید جای آنها را پر کنند و مسعود اوزیل به عنوان یک مدعی اصلی برای مطالبه چنین جایگاهی پا به عرصه گذاشته است.

 
طبقه بندی: عكس گوناگون، گوناگون، عكس ورزشی، خبر ورزشی،
برچسب ها: امضای مسعود اوزیل، بیو گرافی مسعود اوزیل، بیوگرافی مسعود اوزیل، بیوگرافی کامل مسعود اوزیل، جدیدترین تصاویر مسعود اوزیل، جدیدترین فیلم مسعود اوزیل، زندگی نامه مسعود اوزیل، عکس جدید مسعود اوزیل، عکس زیبا از مسعود اوزیل، عکس لو رفته مسعود اوزیل، عکس مسعود اوزیل، عکس مسعود اوزیل و همسرش، عکس های لو رفته از مسعود اوزیل، عکس همسر مسعود اوزیل، فیلم جدید مسعود اوزیل، فیلم شناسی مسعود اوزیل، فیلمشناسی مسعود اوزیل، مسعود اوزیل، مسعود اوزیل و همسرش، همسر مسعود اوزیل، والپیپر مسعود اوزیل، وب سایت رئال مادرید، وب سایت مسعود اوزیل، وب عکس، پوستر مسعود اوزیل، گالری عکس، گالری عکس آلمان، گالری عکس رئال مادرید، گالری عکس مسعود اوزیل،
[ جمعه 1 بهمن 1389 ] [ 04:07 ب.ظ ] [ پارسا باقری ]
درباره وبلاگ

نظر سنجی
 • نظر شما در مورد وبلاگ پرتقالی چیست ؟

 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  تبلیغات