تبلیغات
پرتقالی
نویسندگان
مترجم سایت
بحث جنجالی ازدواج موقت، موضوعی است كه هر چند شرع اسلام با لحاظ شرایطی برای آن منعی قرار نداده است اما به لحاظ بافت فرهنگی جامعه ایرانی، این شیوه بر خلاف كشورهای عربی در ایران هیچ وقت جا نیفتاده است.

 اخیرا با كاهش تمایل جوانان به ازدواج، برخی دفاتر ثبت ازدواج برای جبران ركودی كسب و كار خود، دفترخانه خود را به محلی برای همسریابی و ازدواج موقت تبدیل نموده اند.

در حالی كه اصولا دفترخانه وظیفه جاری نمودن صیغه عقد و انجام امور ثبتی ان را برعهده دارند، برخی دفترخانه خود نیز مواردی برای آقایان در نظر دارند. این دفترخانه ها با وجود اینكه از درج این مطلب به طور صریح در تبلیغات خود، امتناع می كنند ولی در تماس تلفنی كه خبرنگار ما با یكی از این دفاتر گرفت، منشی از وجود خانم هایی كه تمایل دارند به عقد موقت آقایان متقاضی دربیایند!

هر چند به نظر می رسد، استفاده از این فرصت با بهره گیری از ظرفیت های قانونی به لحاظ شكلی منعی نداشته باشد، اما تمایل به ازدواج موقت و گرویدن به این روش مسایلی را در ادامه به دنبال خواهد داشت، كه بهتر است مسئولان امر با پرهیز از هرگونه برخورد احساسی، با بررسی دقیق و كارشناسی مزایا و روش هایی كه این دفترخانه ها برای ازدواج موقت ابداع كرده اند، از خسارت های احتمالی جلوگیری به عمل بیاورند.

این گزارش حاكی است كه برخی از این دفترخانه ها، رسما به موسسات ازدواج موقت تبدیل شده اند و با انتشار آگهی های اینترنتی و پیامكی درصدد جذب مشتریان بیشتری هستند. البته نكته جالب این تبلیغات ان است كه مخاطب آنها اقایان هستند.

بنابراین گزارش برخی دفترخانه ها همانند موسسات همسریابی تصاویر موارد پیشنهادی خود را در آلبومی به رویت آقایان مراجعه كننده می رسانند و جالب اینجاست كه در اینجا دیگر پذیرش عروس خانم شرط نیست و فقط بسته به سن و مدت و ... مهریه افراد، متفاوت است.

آقای «ح» یكی از این سردفترهای مورد اشاره در شمال شهر تهران است، كه معتقد این كار علاوه بر اجر مادی اجر معنوی دارد و به لحاظ شرعی و قانونی فاقد مشكل است. وی در انتها مدعی شد كه توانسته با این اقدام خود جلوی فساد و فحشا را گرفته و از اینكه افرادی به خاطر یك سری مسایل دست به گناه بزنند، جلوگیری كرده است.

 
طبقه بندی: گوناگون،
[ شنبه 22 مرداد 1390 ] [ 10:44 ق.ظ ] [ پارسا باقری ]
درباره وبلاگ

نظر سنجی
 • نظر شما در مورد وبلاگ پرتقالی چیست ؟

 • امار سایت
  بازدیدهای امروز : نفر
  بازدیدهای دیروز : نفر
  كل بازدیدها : نفر
  بازدید این ماه : نفر
  بازدید ماه قبل : نفر
  تعداد نویسندگان : عدد
  كل مطالب : عدد
  آخرین بروز رسانی :
  تبلیغات